Logo Koalicji Obywatelskiej

SYLWIA JUSTYNA LASKOWSKA- BOBULA

Urodzona w Białymstoku, zakochana w Kaszubach, aktywistka, liderka społeczna i stymulatorka rozwoju Pomorza i Kaszub. Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego 2018-2023. Pasjonatka natury, zaangażowana w procesy ochrony przyrody. Mama trójki dzieci. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Od dwudziestu lat w strukturach administracji rządowej i samorządowej. Liderka zarządzania, wizjonerka rozwoju, specjalistka pozyskiwania środków zewnętrznych krajowych i UE. Może pochwalić się również dodatkowymi dyplomami rachunkowości i finansów oraz uprawnieniami dot. audytu wewnętrznego i kontroli finansowej.

Doskonale porusza się w świecie finansów publicznych, co pozwala jej z łatwością planować rozwój terytorialny, skutecznie pozyskiwać pieniądze na inwestycje tak potrzebne mieszkańcom oraz jednocześnie koordynować prace wykonawcze.

W latach 2005-2007 pracowała w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, następnie 2007-2013 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Równolegle w latach 2011 – 2012 pełniła funkcję eksperta w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. W 2012-2014 pracowała w roli eksperta w Departamencie Zarządzania i Kontroli w instytucji Władza Wdrażająca Programy Europejskie w Warszawie.

W poprzedniej kadencji pełniła funkcję Zastępcy Burmistrza do spraw inwestycji i rozwoju Gminy Żukowo. Obecnie Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego.