Logo Koalicji Obywatelskiej

politolog o specjalności polityka społeczna. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Społecznik, samorządowiec, radny Rady Miasta Piekary Śląskie od 2010 r. Przewodniczący największego w radzie Obywatelskiego Klubu Radnych. Członek Komisji Społecznej i Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, której przewodniczy już drugą kadencję.
Koordynator ds. współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Zawodowo związany z obsługą klienta w branży komunalnej i wodociągowej. Wcześniej przez lata zajmował się badaniami społecznymi i rynkowymi. Realizował liczne projekty badawcze dotyczące m.in.: analizy sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy; wspierania aktywności zawodowej poprzez zarządzanie zjawiskiem migracji w woj. śląskim; oceny potrzeb kulturalnych mieszkańców regionu, kosztów i rynku edukacji w Polsce, a także korzystania mediów.

Pomysłodawca, organizator akcji społecznych w tym m.in.: „Wywieś flagę w oknie”, Testu Wiedzy Obywatelskiej – „Gimnazjalista Omnibus”, Wielobój Sprawnościowy dla dzieci, Piekarski Dzień Bezpieczeństwa, Paragon Dobroci.

Poza codziennymi obowiązkami kiedyś jako zawodnik obecnie działacz sportowy poświęca się od wielu lat pracy społecznej na rzecz podnoszenia ciężarów. Uczestniczy w pracach Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pełniąc wcześniej funkcje członka zarządu, a obecnie Komisji Rewizyjnej i sędziego sportowego klasy I państwowej.

Współautor wydawnictw książkowych z zakresu historii sportu. Po codziennych zajęciach, oddaje się pasji fotografowania. Autor wystaw fotograficznych. Zawsze stara się jednak znaleźć chwilkę na słuchanie muzyki… zwłaszcza Budki Suflera i muzyki filmowej w której wysoko ceni sobie kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Z wielkim uznaniem odnosi się również do twórczości Stanisława Barei, którego filmy i seriale komediowe zawsze przykuwają uwagę tak jak i pozostała klasyka polskiej kinematografii.

W roku 2018 kandydat w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.