Logo Koalicji Obywatelskiej

Wielki przyjaciel młodzieży, społecznik, pracowity samorządowiec i archeolog. Radny Rady Miasta Włocławek VI, VII i VIII kadencji. Prywatnie ojciec Tymona i Kajetana. Pasjonat biegania – zdobywca Korony Maratonów Polskich. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Współorganizator akcji „Różowa Skrzyneczka” we Włocławku i powiecie włocławskim, w ramach której w szkołach oraz instytucjach publicznych, pojawiły się punkty pomocy okresowej dla dziewcząt. Polityka ochrony i wsparcia kobiet oraz dzieci doświadczających przemocy stała się dla niego priorytetem. Realizuje ważne projekty edukacyjne i przedsięwzięcia kulturalne. Uważa, że młodzież zasługuje na poszanowanie ich praw i swobodę myślenia, otwartą edukację i możliwość zadawania pytań. Od lat zabiega o większe zaangażowanie państwa w zakresie wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży. Wspiera działania w zakresie polityki klimatycznej, tak ważne dla młodego pokolenia. Kształtuje społeczną odpowiedzialność za naszą planetę i edukację w tym zakresie wśród najmłodszych. Uważa, że zielona energia jest sprawą, która nas dziś w szczególny sposób łączy, to nasza odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami.

Na co dzień walczy o godność każdego człowieka, ponieważ wie, że siła tkwi w społeczeństwie obywatelskim i dlatego jest po stronie kobiet, dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, mniejszości seksualnych. Wierzy, że możemy zakończyć dzielenie Polek i Polaków, a w zamian zaoferować otwartość i wartości demokratyczne.