Logo Koalicji Obywatelskiej

LUBELSKIE, Lublin

Joanna Pszczoła

Piosenkarka. Lubartowianka. Aktywistka. Ekspertka od Komunikacji Politycznej i Dyplomatycznej. Posiada 13. letnie doświadczenie pracy w Unii Europejskiej w Brukseli jako Ekspertka ds. Komunikacji w Komisji Europejskiej w Departamentach Edukacji, Audytu, Rozwoju i Bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Liderka Organizacji Pozarządowej dla kobiet, członkini Polonijnej Rady Kobiet. Od 15 lat pracuje w radio jako prezenterka radiowa i dziennikarka. Nauczycielka języka angielskiego i śpiewu.  Ukończyła Filologię Angielską  na Uniwersytecie Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie.  Magistra Amerykanistyki, jak i Podyplomowych Studiów z Polityki Międzynarodowej zdobyła w Brukseli na uniwersytetach VUB i Université Libré de Bruxelles (Cum Laude). 

W 2020 roku zdobyła  Nagrodę Człowieka Roku w Kulturze Ziemi Lubartowskiej oraz wielu licznych nagród w muzyce na festiwalach i konkursach w kraju jak i za granicą. 

Organizatorka manifestacji na rzecz kobiet w Brukseli przed Parlamentem Europejskim od 2016 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, w działalności społecznej oraz aktywność w wielu obszarach funkcjonowania Organizacji Pozarządowych

Powrót do listy kandydatów

#