Logo Koalicji Obywatelskiej

Jacek Czarnowski, rocznik 1973 – silny człowiek z wielkim sercem
Zawód: dyrektor bibliotek, powołanie: społecznik
Absolwent
Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji na AWF w Warszawie,
Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego,
studia podyplomowe Masters of Business Administration MBA
Od dwudziestu lat prężnie działający radny powiatu otwockiego i społecznik.
W latach 90-tych asystent prezydenta miasta. W latach 2006-2014 dyrektor Otwockiego Centrum Kultury, teatru i muzeum, a od 2014 roku dyrektor Biblioteki Warszawskiej. Za jego kadencji Biblioteki przeszły rewolucję cywilizacyjną i zostały przez niego zmodernizowane. Obecnie uważane są za najnowocześniejsze biblioteki w Polsce.
Współrealizator projektu budowy rodzinnych domów dziecka i domów dla dzieci jak również modernizacji infrastruktury drogowej na terenie powiatu otwockiego.
Jest dumny z tego co udało mu się osiągnąć. Swoje doświadczenia zawodowe i społecznikowskie chce wykorzystać dla większego, wspólnego dobra.
Poza pracą w bibliotece, prowadzi całkiem zwyczajne życie. Mieszka w Otwocku z 19-letnią córką, dwoma psami i dwoma kotami. W wolnym czasie jeździ na motocyklu i żegluje. Prowadzi również Stowarzyszenie Współpracy i Promocji Międzynarodowej.
Zna problemy związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, a co za tym idzie również ich opiekunów. Chce zadbać o poprawę tej dziedziny w pierwszej kolejności.
Stawia na młodych ludzi, niezależnie od tego gdzie mieszkają – na wsi, w małym czy dużym mieście. Zrobi wszystko żeby mieli równe szanse w dostępie do edukacji, kultury, opieki zdrowotnej i dobrych zarobków.