Logo Koalicji Obywatelskiej

Grzegorz Grabowski

Urodziłem się w 1968 roku w Przasnyszu, gdzie nadal mieszkam. Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie.
Jestem ojcem dwójki wspaniałych, dorosłych już dzieci Oli i Mikołaja oraz dziadkiem cudownej Marceliny.
Od lat angażuję się w działania dla dobra społeczności mojego miasta Przasnysza oraz od zawsze interesuje się polityką krajową i zagraniczną.
Od 2002 r. pełnię różne funkcje społeczne, byłem Radnym Rady Miasta Przasnysza oraz trzykrotnie Radnym Powiatu Przasnyskiego, gdzie przewodniczyłem komisjom związanym z oświatą, kulturą i sportem. Byłem też przedstawicielem Wojewody Mazowieckiego w Radzie Społecznej przasnyskiego szpitala. Od 2004 r. jestem dyrektorem szkoły w Przasnyszu. Staram się, aby dzieciom uczyło się lepiej i bezpieczniej. Dokładam wszelkich starań, aby stworzyć młodym ludziom szanse na lepszy życiowy start. Wierzę, że miejsce urodzenia i zamieszkania nie musi ograniczać naszych życiowych marzeń i ambicji.
W 2007 r. kandydowałem do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Obecnie jestem członkiem Zarządu Powiatu Przasnyskiego.

Jako poseł chciałbym inicjować działania na rzecz dowartościowania małych miast i wsi, jak również podjąć działania zmierzające w kierunku przywrócenia zawodowi nauczyciela należnej rangi i szacunku oraz podwyższenia wynagrodzeń w oświacie. Ponadto, uważam za istotne zwiększenie dostępności do usług świadczonych w służbie zdrowia, w szczególności poprzez zmniejszenie kolejek do specjalistów w szpitalach, czy przychodniach.

Jestem przekonany, iż zdobyte przeze mnie doświadczenie, praca z ludźmi, codzienne podejmowanie trudnych wyzwań i decyzji, jak również odpowiedzialność za publiczne środki i wieloletnia działalność w samorządzie lokalnym, uprawniają mnie do tego aby kandydować do Sejmu RP, aby tam prowadzić i wdrażać pomysły dobre dla naszej Ojczyzny, czyli nas Wszystkich.