Logo Koalicji Obywatelskiej

MAŁOPOLSKIE, Kraków

Ewelina Węgrzyn

Kandydatka do Sejmu RP, okręg nr 13- miejsce nr 18
Mam 36 lat. Mieszkam i pracuję w Krakowie – tu ukończyłam II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego oraz ukończyłam 2 kierunki studiów dziennych: administrację oraz politologię. Rzadko zdarza się, aby w polityce aktywnie działały osoby młode, posiadające wykształcenie (a w tym wiedzę) politologiczną. Dlatego uważam, iż jest to moim atutem. Od 10 lat pracuję w administracji publicznej jako sekretarka/ asystentka Kierownika Katedry Inżynierii Mechanicznej i Agrofizyki, Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzę również Sekretariat tejże Katedry, zarządzam grupą 14 osób. Za swoją sumienną pracę, zostałam odznaczona Brązowym Medalem MEiN za Długoletnią Służbę. Jestem bardzo odpowiedzialną osobą, ambitną i konsekwentną w dążeniu do celu. Bardzo lubię współpracować z ludźmi- kontakt z drugim człowiekiem, otwartość na sprawy, problemy drugiej osoby są dla mnie bardzo ważne, również w codziennej pracy.

Początki mojej działalności publicznej oraz politycznej sięgają 2015r. kiedy to współtworzyłam od podstaw struktury partii Nowoczesna Ryszarda Petru w Krakowie. Zostałam członkinią – założycielką struktur tej partii w moim ukochanym mieście Kraków. Byłam członkinią – założycielką stowarzyszenia „Forum Nowoczesnych Kobiet” w Krakowie. Stowarzyszenie to zrzeszało wszystkie członkinie partii Nowoczesna. Jego głównym celem było: wspieranie aktywności kobiet w każdej sferze życia publicznego (w tym w polityce), aktywne działanie na rzecz ochrony praw kobiet, wspieranie kobiet, pomoc w rozwiązywaniu problemów kobiet, mobilizacja kobiet do aktywnego działania. Po założeniu struktur ww. partii w 2015r. pierwszy raz kandydowałam w wyborach parlamentarnych jako kandydatka do Sejmu RP z okręgu 13 z listy tejże partii. 4 lata później, w 2019r., ponownie ubiegałam się o mandat posła na Sejm RP jako kandydatka do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej z okręgu 13. W bieżącym roku po raz 3 biorę udział w wyborach parlamentarnych jako kandydatka do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej, w tym samym okręgu jak w poprzednich wyborach. W 2019r. zrezygnowałam z członkostwa w partii Nowoczesna, a od 2020r. jestem członkinią partii Platforma Obywatelska RP oraz jestem członkinią Zarządu Koła Dzielnicy III Prądnik Czerwony w Krakowie tejże partii. Od tego roku jestem członkinią stowarzyszenia „Kobiety w Centrum”.

Podjęłam decyzję o ponownym (trzecim już) starcie w wyborach parlamentarnych, ponieważ sprawy nas kobiet są mi bardzo bliskie i ważne. Wydarzenia ostatnich 8 lat pokazują jak my kobiety jesteśmy wręcz poniżane, obrażane, są nam zabierane prawa, przestano liczyć się z naszym zdaniem. Jako matka 2 wspaniałych córek, tym bardziej nie mogę zgodzić się z tym co się dzieje na naszej scenie politycznej. Moje dzieci są dla mnie najważniejsze, dlatego to dla nich zamierzam walczyć o ich lepszą teraźniejszość i przyszłość. Jako młoda matka, rozumiem też problemy kobiet związane z powrotem na rynek pracy. Dlatego w swoim programie wyborczym uwzględniłam kwestię aktywizacji mam deklarujących chęć powrotu na rynek pracy- 1500zł tzw. „babciowego” oraz popieram propozycję zakładania żłobków w każdej gminie. Dla mnie jako kobiety młodej, aktywnej w życiu prywatnym oraz zawodowym, ważne są kwestie: ochrony praw kobiet, przeciwdziałanie dyskryminacji kobiet (w tym również na rynku pracy), walki z przemocą wobec kobiet (w tym domową), wspieranie aktywizacji kobiet w różnych sferach życia publicznego (w tym w polityce). Są to sprawy ważne i bliskie memu sercu, dlatego zostały ujęte w moim programie wyborczym. Jednakże, aby to wszystko było możliwe, niezbędne jest przywrócenie ładu, porządku, prawnego. Dlatego w swojej działalności politycznej zamierzam dążyć w kierunku przywrócenia praworządności w naszym kraju. Ze względu na wykonywaną przeze mnie od 10 lat (z sukcesami) pracy zawodowej, rozumiem problemy, z jakimi spotykają się młodzi ludzie, absolwenci szkół wyższych. Dlatego jako kandydatka do Sejmu RP deklaruję, iż w swojej działalności będę współpracować z absolwentami szkół wyższych oraz służę pomocą w rozwiązywaniu ich problemów na rynku pracy.
Jako młoda Polka, kobieta, matka, żona, doświadczony pracownik administracji publicznej, obiecuję pomagać w każdej sprawie, z jaką się Państwo do mnie zwrócą. Będę współpracować z każdym, bo tylko poprzez dialog, rozmowę, można dojść do konsensusu.
Polska scena polityczna potrzebuje głosu ludzi młodych, potrzebuje silnego i słyszalnego głosu kobiet.
Dlatego moje hasła wyborcze to:
Silny głos kobiet.
Młodość i świeżość w polityce to dojrzała 18.

Z Polską w naszych sercach, 15 października 2023r., wybierzmy mądrze.

Powrót do listy kandydatów

#