Logo Koalicji Obywatelskiej

Nazywam się Dariusz Partyka, urodziłem się w 1990 roku w Krakowie. Jestem inżynierem transportu, ukończyłem Politechnikę Krakowską.
Od 2011 roku jestem związany z samorządem, pełniąc funkcję radnego dzielnicy IV Prądnik Biały, której od 2018 roku jestem zastępcą przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy.
Jestem człowiekiem kulturalnym i uczciwym, od małego wychowanym w duchu pomocy potrzebującym, stąd działalność samorządowa, wynikła z chęci zmieniania swojej okolicy na lepsze.
Swoim startem chcę dołożyć cegiełkę do zmiany Polski na lepszę, bo uważam że nasz kraj zasługuje na rząd obywatelski, który będzie bardziej przyjazny samorządom i który zmniejszy dystans pomiędzy władzą, a obywatelem i który nie będzie miał nic przed obywatelami do ukrycia.
Podobnie jak w trosce o bezpieczeństwo mojej ojczyzny i los przyszłych pokoleń, a także solidaryzując się z ludzkim cierpieniem, staram się dołożyć cegiełkę do pomocy Ukrainie, uczestnicząc jako wolontariusz w wyjazdach z pomocą humanitarną w rejon frontu w kraju brutalnie napadniętym przez Federację Rosyjską.
W sejmie chciałbym się skupić na tematach takich jak problemem wykluczenia transportowego, zwiększenie roli samorządów, czy też bezpieczeństwem w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą.
Ponadto, korzystając z narzędzi dostępnych parlamentarzystom, chciałbym podejmować interwencje w sprawach lokalnych, dotyczących Krakowa i aglomeracji.