Logo Koalicji Obywatelskiej

Kandydatka obywatelska i działaczka społeczna z Kaszub z 40-letnim doświadczeniem w edukacji. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletnia dyrektorka szkoły wyróżniającej się wysokim poziomem nauczania. Powołała do działania: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Słunószka”, kaszubski teatr “Świetliki”, klub szachowy UKS  “MAT” SP2 w Kartuzach, a z jej inicjatywy zorganizowano otwarte turnieje szachowe o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu szkoła stała się znanym ośrodkiem sportu szachowego w Polsce. Regionalistka promująca kulturę kaszubską w Polsce i na świecie. Wprowadziła do szkoły zajęcia edukacji regionalnej z elementami nauki języka kaszubskiego. Posiada wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej, społecznej i sportowej.

Radna Województwa Pomorskiego dwóch kadencji, Przewodnicząca Komisji Strategii Rozwoju i Polityki Przestrzennej, a w kończącej się kadencji Przewodnicząca Komisji Nauki Edukacji Kultury i Sportu. Wiceprzewodnicząca Komisji Nauki Edukacji i Sportu Związku Województw RP, w obu kadencjach członek Pomorskiej Rady Oświatowej. Wyróżniona wieloma nagrodami, odznaczeniami i medalami, m. in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Honorową Odznaką LZS, Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Szachowego, medalem Sint uSua Praemia Laudi, Odznaką „Zasłużony dla Kartuz”.

W latach 2015-2017 doradczyni Burmistrza Kartuz ds. pozyskiwania środków unijnych – aktywna członkini organizacji pozarządowych: Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, członkini zarządu Towarzystwa Miłośników Kartuz oraz Stowarzyszenia „Otwarte Kaszuby”, współzałożycielka Fundacji Kaszubskiej Uniwersytetu Ludowego w Kartuzach. Członkini Rady Społecznej Muzeum- Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach oraz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Prywatnie matka trójki dzieci, pasjonująca się sztuką, sportem i podróżami.