Logo Koalicji Obywatelskiej

Nazywam się Agnieszka Żyro-Kossakowska, mam 50 lat, jestem 100-tysięczną mieszkanką Olsztyna, a od 2010 roku mieszkam z mężem i córką w Zambrowie.
Jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Starszych i Niepełnosprawnych „Człowiek Nie Wiek” w Zambrowie oraz członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie „Pomocna Dłoń” w Łomży.
Na co dzień pracuję jako pracownik socjalny w Domu Pomocy Społecznej w Łomży, otrzymałam srebrny medal za długoletnią służbę w pracy samorządowej. Moja praca, wiąże się z szeroko pojętą pomocą, wsparciem osób niesamodzielnych.
Wierzę, że moje ponad 30 -letnie doświadczenie w pracy, bezpośrednio z ludźmi, pozwoli wprowadzić, praktyczne rozwiązania w zakresie reformy systemu pomocy społecznej. Ważne dla mnie kwestie to m.in. promocja województwa podlaskiego poprzez rozwój turystyki, rozwijanie różnych form kultury. Wiem, że prawdziwa zmiana może nastąpić na poziomie decyzyjnym. Stawiam na dialog i współpracę ponad podziałami.
W wolnym czasie, najlepiej odpoczywam z rodziną, podróżując po kraju z pupilkiem labradorem, który zawsze nam towarzyszy.