Logo Koalicji Obywatelskiej

Mazowieckie

Tomasz Kucharski

Rocznik 1953.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, specjalista rehabilitacji ruchowej. Sportowiec.

Studiował podyplomowo zarządzanie instytucjami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzanie w administracji publicznej w Akademii Leona Koźmińskiego.

Na początku lat 90. Przewodniczący Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Józefowie k. Otwocka, następnie członek zarządu Komitetu Obywatelskiego Solidarność na Pradze-Południe. Współzałożyciel oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rembertowie, przez kilka lat pełnił tam funkcję prezesa. W 1994 roku rozpoczął pracę w samorządzie prawobrzeżnej Warszawy. W latach 1995-1999 pełnił funkcję pełnomocnika burmistrza ds. bezrobocia, a następnie kierownika Referatu Zdrowia i Pomocy Społecznej w Urzędzie Gminy Warszawa-Rembertów. Od 1999 do 2006 roku zastępca dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer.

Od 19 grudnia 2006 roku sprawuje urząd Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, kiedy to po raz pierwszy stanowisko to powierzyła mu Rada Dzielnicy. Wybór ten był podtrzymywany przez Rady Dzielnicy kolejnych kadencji w latach 2010, 2014 i 2018.

Również od 2006 roku Tomasz Kucharski pełni funkcję radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu wyborczego nr 3. Od 2010 roku jest Wiceprzewodniczącym Sejmiku. W ostatnich wyborach na to stanowisko otrzymał ponad 58 tysięcy głosów.

Powrót do listy kandydatów

#