Logo Koalicji Obywatelskiej

Wielkopolskie

Marzena Wodzińska

Kaliszanka, absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (marketing i zarządzanie ze specjalizacją finanse i rachunkowość), studiów podyplomowych z zakresu psychologii biznesu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz Akademii trenera biznesu. Ukończyła studia Executive MBA w zakresie zarządzania służbą zdrowia oraz Szkołę Liderów Politycznych. Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego dwóch ostatnich kadencji oraz członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2014-2020. Zawodowo posiada 25-lat doświadczenia w bankowości, w tym na stanowisku dyrektora oddziału BZ WBK w Ostrowie Wielkopolskim. Aktualnie prezes zarządu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie Wielkopolskim.

Od lat aktywnie i skutecznie działa na rzecz poprawy powietrza w Wielkopolsce. Marzena Wodzińska była pomysłodawcą i zrealizowała także wiele projektów społecznych i edukacyjnych. To dzięki jej zaangażowaniu została wybudowana w Kaliszu nowa siedziba Książnicy Pedagogicznej, mamy konkursy na wielkopolską szkołę roku i nauczyciela roku oraz rzemieślnika i czeladnika roku. Zauważając trudności pracodawców w pozyskiwaniu wykwalifikowanych pracowników powołała do życia w całym województwie Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego. Była inicjatorką powstania Wielkopolskiej Karty Rodziny, a dla seniorów stworzyła Targi VIVA Seniorzy i letnie szkoły. Dla osób z niepełnosprawnością oraz dzieci zorganizowała wiele atrakcji i festynów, a dzięki jej osobistym kontaktom Wielkopolskę odwiedził kilkukrotnie oryginalny Mikołaj z Laponii. To dzięki jej zaangażowaniu Koleje Wielkopolskie pociągami Calisia i Andrut uruchomiły tak potrzebne bezpośrednie połączenie Kalisza z Poznaniem.

Aktywny i efektywny społecznik, wrażliwy na ludzką niedolę i potrzeby innych, a swoją pasją ciągłej pomocy drugiemu człowiekowi zaraża innych. Od samego początku aktywnie wspiera WOŚP i inne organizacje pozarządowe. W wolnych chwilach uprawia turystykę pieszą, pielęgnuje ogród i tworzy aranżacje roślinne oraz gotuje. Bardzo lubi podróże i jest ciekawa piękna innych zakątków kuli ziemskiej oraz kultur innych narodów.

Powrót do listy kandydatów

#