Logo Koalicji Obywatelskiej

Małopolskie

Magdalena Golonka

Od 15 lat związana z pracą w samorządzie wielickim w obszarze kultury, sportu i współpracy z zagranicą. Zajmuje się organizacją duży wydarzeń kulturalnych, sportowych i promocyjnych  z udziałem wielickich artystów, zespołów folklorystycznych, chórów, orkiestr, Kół Gospodyń Wiejskich, ale również klubów sportowych i innych organizacji pozarządowych.

Ziemia wielicka to jej rodzinny dom, pochodzi z Raciborska położonego na malowniczym Pogórzu Wielickim. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach stosunki międzynarodowe i kulturoznawstwo. Jej pasją są podróże, poznawanie ludzi i innych kultur, zwłaszcza w Europie Wschodniej i Azji. Wielokrotnie też jako obserwator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie uczestniczyła w misjach obserwacyjnych podczas wyborów parlamentarnych i prezydenckich m.in. w Ukrainie, Mołdawii, Rosji i Kirgistanie.

Praca z ludźmi przynosi jej dużą satysfakcję. Lubi współpracować, tworzyć i pomagać.

W obszarze kultury dużą uwagę przywiązuje również do renowacji obiektów zabytkowych, których historię i wysoki kunszt artystyczny stara się wyeksponować mieszkańcom.

Nigdy nie zadowala się pół środkami, wszystko co robi wykonuje na 100%, ciągle planuje organizację nowych festiwali, odnowę wyjątkowych zabytków ziemi wielickiej, przygotowanie kolejnych publikacji o historii solnego miasta. Stara się, by powstało Multimedialne Centrum Regionalne oraz podejmuje działania dla rozszerzania współpracy międzynarodowej. Działa na rzecz promocji Małopolski w świecie.

Jej dom to Raciborsko, Wieliczka, Małopolska i im chce nadal służyć swoją pasją i energią.

Powrót do listy kandydatów

#