Logo Koalicji Obywatelskiej

Miejsce 2

Magdalena Adamowicz

Dr Magdalena Adamowicz (1973), ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim studia z zakresu prawa (1992-1996). W 1999 roku ukończyła Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowaną przez Uniwersytet Cambridge oraz Szkołę Prawa Niemieckiego organizowaną przez Fredrich-Wilchalms-Universität w Bonn. W 2003 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych. W 2004 roku uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Uzyskała też tytułu MBA University of Northampton i WSB w Gdańsku,. W 2018 roku ukończyła Barcelona International Summer School In Maritime Law organizowaną przez City Law School, The City University, London and The Abat Oliba CEU University law school in Barcelona.

Od 2003 roku pełni funkcję adiunkta w Katedrze Prawa Morskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Instytucie Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Jest organizatorem cyklu Konferencji Prawa Morskiego oraz panelistką wielu konferencji krajowych, jak i międzynarodowych, m.in. Forum Gospodarki Morskiej, InfoGlob, „Be Smart, Think Blue Conference & Brokerage Event 2016”, Forum Transportu Intermodalnego FRACHT, Transport Week.

Magdalena Adamowicz jest członkiem Komisji Prawa Morskiego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku. W 2019 roku została wybrana na Posła do Parlamentu Europejskiego IX kadencji z województwa pomorskiego otrzymując 199 591 głosów, najwyższy wynik w okręgu i jeden z najwyższych w kraju.

Powrót do listy kandydatów

#