Logo Koalicji Obywatelskiej

Miejsce 3

Łukasz Kohut

Urodził się w 1982 roku. Kandydat partii Wiosna.Ukończył dwa kierunki studiów: Politologię oraz Zarządzanie i Marketing – na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiował też w Finlandii – Savonia University of Applied Sciences w Varkaus (Zarządzanie i Marketing). Ukończył również Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

Po studiach pracował w banku. Następnie wyjechał do Norwegii, gdzie pracował w księgowości dla firmy Skanska Norge. W 2010 dostał ofertę pracy z Pragi (Czechy), gdzie koordynował międzynarodowe projekty pomiędzy Czechami, Norwegią a Filipinami. W międzyczasie dla EEA Norway Grants koordynował projekty między Polską a Norwegią.

Po powrocie do Polski założył własną firmę fotograficzną w Rybniku. Publikował zdjęcia m.in. w Gazecie Wyborczej, Fabryce Silesia, Dzienniku Zachodnim i Nowinach oraz na wielu portalach internetowych. Od 2015 roku jest także felietonistą Tygodnika Regionalnego Nowiy.

Od 2011 roku działa też w wielu lokalnych stowarzyszeniach i organizacjach. W latach 2012-2018 był członkiem Twojego Ruchu i przewodniczącym zarządu OW 30. W 2019 został Europosłem IX kadencji. Zaangażowany w działalność Stowarzyszeń: Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich (2015), Śląskie Perły (2018) i FEST (2020). W latach 2017–2019 współpracował z Instytutem Myśli Demokratycznej.

Powrót do listy kandydatów

#