Logo Koalicji Obywatelskiej

Wielkopolskie

Jowita Trzcielińska

Poznanianka, mieszkająca obecnie w Kiekrzu, samodzielna matka dwójki dorosłych już dzieci. Poprzez aktywne zaangażowanie w życie ich szkół, samorządu oraz różnych działań związanych z edukacją, posiada dobre rozeznanie w szeroko rozumianych problemach szkolnictwa.

Posiada tytuł doktora inżyniera w Naukach o Zarządzaniu i Jakości i obecnie pracuje jako naukowczyni oraz wykładowczyni na Politechnice Poznańskiej. Bada procesy związane z gospodarką obiegu zamkniętego i zrównoważonym rozwojem w kontekście funkcjonowania firm i zarządzania nimi.  Ponadto, pełni rolę członkini Komisji Jakości Kształcenia na swoim wydziale, aktywnie przyczyniając się do doskonalenia systemu edukacyjnego.

Oprócz pracy naukowej, od wielu lat pasjonuje się fotografią, która stała się dla niej drugim zawodem.

W latach 2015-2023 uczestniczyła we wszystkich protestach i marszach poświęconych m.in. obronie demokracji, praworządności i prawom kobiet.

Bierze udział w  akcjach charytatywnych działających na rzecz dzieci oraz dorosłych. Przez kilka lat była wolontariuszką w Domu Pomocy Społecznej.

Jako aktywna morsująca entuzjastka, od czterech lat znajduje w tej nietypowej formie rekreacji nie tylko sposób na relaks, lecz również wyzwanie rozwijania siły charakteru i pokonywania własnych ograniczeń.

Dzięki zróżnicowanemu doświadczeniu zawodowemu i społecznemu oraz zaangażowaniu w różne obszary życia publicznego, wyraża gotowość do poświęcenia się służbie społecznej i wspólnego działania na rzecz dobra swojego regionu.

Powrót do listy kandydatów

#