Logo Koalicji Obywatelskiej

Mazowieckie

Jolanta Koczorowska

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego na UW, studia podyplomowe w zakresie zarządzania strategicznego w gminie na SGH, posiada uprawnienia audytora wewnętrznego oraz członka rad nadzorczych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

W latach 80-tych, była członkiem Solidarności i działała w opozycji demokratycznej, była założycielką i przewodniczącą Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Gminie Wiązowna.

Od ponad 25 lat jestem członkiem nadzwyczajnym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Od 1990 roku społecznie i zawodowo związana z samorządem terytorialnym: przez pierwsze dwie kadencje była radną Gminy Wiązowna, radną pierwszej kadencji Powiatu Otwockiego, trzy kadencje radną Województwa Mazowieckiego, obecnie jest ponownie radną Powiatu Otwockiego.

Jednocześnie pełniła funkcje wykonawcze: wójta Gminy Wiązowna –dwie kadencje, członka zarządu Powiatu Otwockiego, burmistrza Sulejówka, burmistrza Dzielnicy Praga Północ a następnie Dzielnicy Wawer.

W 2010 roku odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. W 2015 roku otrzymała Odznakę Honorową LABOR OMNIA VINCIT za zasługi dla samorządu terytorialnego od Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Na wniosek Rady Kombatanckiej Pragi Północ w 2008 roku otrzymała Odznakę za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Posiada również Brązową Odznakę „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2010 r. Odznakę Honorową PCK przyznaną w 2008 r.

Powrót do listy kandydatów

#