Logo Koalicji Obywatelskiej

Śląskie

Joanna Orłoś

Jestem osobą zdeterminowaną do działania, obowiązkową i empatyczną.

Jestem Absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Magistrem prawa. Od 25 lat prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i wykonuję zawód Rzeczoznawcy Majątkowego, należę do Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych im. Andrzeja Kalusa, gdzie od lat jestem nauczycielem zawodu. Jako Członek Rady Stowarzyszenia aktywnie uczestniczę w pracach na rzecz swojego środowiska, poprzez m.in. organizowanie szkoleń w Bielskim Oddziale Stowarzyszenia. Swoje doświadczenie zdobywałam również w trakcie odbywania aplikacji komorniczej oraz w bankowości, gdzie pracowałam przez wiele lat na stanowisku kierowniczym.

W swojej pracy jako Radna Sejmiku Śląskiego zawodowe doświadczenie chciałabym wykorzystać w pracach związanych z działaniem na rzecz ochrony środowiska mojego Regionu, które wymaga wielu działań, w tym środków na termomodernizację budynków, infrastrukturę lokalną czy komunikację międzygminną. Moje kompetencje mogą wspierać inicjatywy związane z gospodarowaniem mieniem, uchwalaniem przestrzennych planów zagospodarowania czy strategii rozwoju województwa.
Zdeterminowana też jestem do działania i pozyskania środków dla gmin i powiatów na wspieranie kobiet w najtrudniejszych momentach ich życia ich edukację i leczenie. W tym obszarze jest wiele pracy, a rozwiązania wymagają poszerzonej znajomości tematu.
Praca z ludźmi nauczyła mnie wsłuchiwania się w ich potrzeby a prowadząc własną działalność w zakresie wyceny,
obszar gmin, powiatów i województwa śląskiego znam z perspektywy osoby pracującej w terenie i jestem przekonana, że moja praca jako Radnej będzie miała wpływ na poprawę życia mieszkańców mojego Regionu.

Powrót do listy kandydatów

#