Logo Koalicji Obywatelskiej

ZACHODNIOPOMORSKIE, Kołobrzeg

Janusz Gromek

Urodził się 4 lipca 1956 r. w Kołobrzegu. Ukończył Technikum Budownictwa, następnie Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ze specjalizacją nauczyciel. W 1996 r. ukończył studia podyplomowe z tytułem menadżera oświaty w Wyższej Szkole Humanistycznej w Kaliszu.

Czynnie grał w piłkę siatkową i nożną. Był instruktorem sportu oraz kierownikiem obiektów sportowych, nauczycielem wychowania fizycznego. W latach 1990-2006 był dyrektorem Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Od 1990 r. był obecny w samorządzie kołobrzeskim. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a następnie przewodniczącego Rady Miasta Kołobrzeg.

Od 2006 r. do 2018 r. przez trzy kadencję pełnił funkcję Prezydenta Miasta Kołobrzeg. W latach 2018-2019 był członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Przez dwie kadencje był członkiem zarządu Związku Miast Polskich, Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych oraz Euroregionu Pomerania. Członek Komitetu Monitorującego Województwo Zachodniopomorskie.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego. Żonaty, ma córkę, syna oraz dwoje wnuków.

Powrót do listy kandydatów

#