Logo Koalicji Obywatelskiej

Wielkopolskie

Jacek Bogusławski

Absolwent studiów MBA – Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną. Studia magisterskie ukończone na Uniwersytecie Szczecińskim kierunek ekonomia.

Od listopada 2018 roku jest członkiem zarządu województwa wielkopolskiego, gdzie odpowiada za prace: Departamentu Gospodarki, Departamentu Zarządzania Środowiskiem i Klimatu, Departamentu Korzystania i Informacji o Środowisku ,Departamentu Sportu i Turystyki. Odpowiada również za kontakty z Wielkopolską Radą Trzydziestu (WR30) czyli przedstawicielami organizacji samorządu gospodarczego. Od września 2020 r jest członkiem Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Od sierpnia 2022 roku członek Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego działającej przy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Od 2010 roku (przez dwie kadencje) radny Rady Miasta Piły, przewodniczył komisji gospodarki miejskiej. Przez blisko 23 lata prowadził działalność gospodarczą i był również członkiem Business Centre Club oraz Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Członek Zarządu i z-ca Przewodniczącego Związku Międzygminnego PRGOK 2014 – 2018, Radny Rady Miasta Piły Kadencji 2010 – 2014 i 2014-2018 . Członek Zarządu LGD „Krajna nad Notecią” do 2018r.

Przedsiębiorca 1996 – 2018, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Uczestników Ruchu Drogowego „Świadomy Bezpieczny” 2013 – 2018, inicjator wielu akcji m.in. Obywatelskiej Sieci Monitoringu Jakości Powietrza w Północnej Wielkopolsce.Inicjator wielu turniejów piłkarskich, jak i szachowych.

Na wniosek Wojewody Mazowieckiego odznaczony w 2014 r za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego: BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI. W roku 2023 objął mandat radnego sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Powrót do listy kandydatów

#