Logo Koalicji Obywatelskiej

Mazowieckie

Izabela Szostak-Smith

Urodzona i wychowana w Warszawie. Mieszkanka GocławiaAbsolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego Cambridge University oraz Centrum Prawa Amerykańskiego University of Florida (2003). Absolwentka Wydziału Prawa University of East Anglia (2004) oraz College of Law w Londynie (2006).

Współautorka książki pod red. Prof. Ewy Łętowskiej “Klauzule Abuzywne w Prawie Umów Konsumenckich” (wyd. C.H. Beck). Praktykę prawniczą rozpoczęła w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, gdzie wspierała rozwój krajowego programu na rzecz ofiar przestępstw. W latach 2004-2005 prawniczka w biurze Ombudsmana Unii Europejskiej w Strasburgu. W latach 2006-2010, jako prawniczka w dziale Energy, Projects and Construction kancelarii prawnej CMS Cameron McKenna, doradzała m. in. spółkom realizującym projekty OZE. Uczestniczyła także w projektach spółek paliwowych i energetycznych oraz projektach infrastrukturalnych. Koordynowała projekty transgraniczne, w tym ekspertyzy dotyczące energii atomowej i międzynarodowego rynku LNG. W 2009 roku, wraz z zespołem kancelarii CMS Cameron McKenna zdobyła nagrodę Financial Times – European Deal of the Year, Oil and Gas Sector za doradztwo w sprawie finansowania rafinerii Grupy Lotos. W latach 2011-2013 Manager w Dziale Prawno-Handlowym Fashion TV Polska.

Od 2013 r. świadczyła usługi w zakresie doradztwa prawnego, biznesowego i optymalizacji procesów zarządzania w sektorze SME.

Od 1993 r. związana z tkanką artystyczną Warszawy, w tym jako współorganizatorka młodzieżowych festiwali teatralnych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej (1993-1996). Koordynatorka licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wspierała działania organizacji kulturalnych, w tym Teatru Warsawy, Teatru Małego Widza, Teatru Gardzienice oraz artystów fotografików, projektantów, muzyków, dziennikarzy i publicystów.

W latach 1996 – 2017 współpracowała z organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą, w tym jako animatorka ruchów europejskich, wykładowca i koordynatorka projektu edukacyjnego w Polskiej Radzie Ruchu Europejskiego, wolontariuszka w działaniach na rzecz reforestacji dżungli amazońskiej w Boliwii oraz zrównoważonego rozwoju i wykluczenia społecznego w Indiach.

Od 2018 roku Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe.

Twórczyni innowacyjnych projektów łączących sektor samorządowy, organizacje pozarządowe, odpowiedzialny biznes i akademie, takich jak: projekt odzysku ciepła odpadowego z metra warszawskiego, Dzielnia Saska Kępa czy 4P – Prasko-Południowa Przestrzeń Przedsiębiorczych oraz program wsparcia rzemieślników realizowany przez studentów i kadrę akademicką SWPS.

Powrót do listy kandydatów

#