Logo Koalicji Obywatelskiej

ŚLĄSKIE, Jastrzębie-Zdrój

Henryk Siedlaczek

Urodziłem się 30 stycznia 1956 r. w Wodzisławiu Śląskim. Z wykształcenia jestem nauczycielem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, Wydz. Filologiczno-Historyczny, w zakresie historii, specjalność nauczycielska. Ukończyłem także 4-letnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Opolskim, Wydz. Historyczno-Pedagogiczny.
Swoją karierę zawodową rozpocząłem od stanowiska nauczyciela w Szkole Podstawowa nr 27 w Wodzisławiu Śl. (Marklowice). Następnie w Szkole Podstawowej w Rudach przeszedłem wszystkie szczeble awansu zawodowego od nauczyciela poczynając na dyrektorze szkoły kończąc. Byłem też nauczycielem w Kolegium Nauczycielskim w Raciborzu. W roku 1999 rozpocząłem działalność samorządową jako radny Powiatu Raciborskiego. Funkcję tę pełniłem do 2005 r. jednocześnie będąc etatowym członkiem Zarządu Powiatu Raciborskiego.
W roku 2002 objąłem stanowisko Starosty Raciborskiego, które dało mi wiele możliwości i doświadczenia w pracy na rzecz tego powiatu i rozwiązywanie problemów bezpośrednio dla ludzi. W roku 2005 wyborcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem i  przez 3 kadencje, pełniłem zaszczytną funkcję Posła na Sejm RP. W 2018 roku wyborcy znowu obdarzyli mnie zaufaniem i wybrali radnym Sejmiku Województwa Śląskiego.
Jestem autorem książki „Rudy – moja Mała-Wielka Ojczyzna” oraz licznych artykułów w prasie fachowej i w pracach zbiorowych. Jestem współautorem „Wszechnic Górnośląskich” oraz filmów edukacyjnych z TV Katowice i TVT Rybnik, współuczestnikiem audycji o tematyce samorządowej, ekologicznej, historycznej w Radiu Katowice, Vanessa, Radio 90. Jestem również autorem programów, projektów, spotkań i konferencji związanych ściśle z edukacją regionalną

Powrót do listy kandydatów

#