Logo Koalicji Obywatelskiej

Miejsce 6

Grażyna Brylowska

Urodziłam się w 1979 roku w Kartuzach, gdzie mieszkałam do rozpoczęcia studiów wyższych. Od 1998 roku mieszkam, rozwijam się i pracuję w Gdańsku. Z wykształcenia jestem biologiem oraz farmaceutą. Ukończyłam studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego (specjalność biologia eksperymentalna) oraz Policealne Studium Farmaceutyczne. Już w trakcie studiów pracowałam w USA i Holandii. A w 2023 ukończyłam studia podyplomowe MBA na Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie.

Od ponad dwudziestu lat zajmuję się profesjonalnie handlem zagranicznym. Od trzynastu lat prowadzę własną firmę o zasięgu międzynarodowym. Każdego dnia rozwijam współpracę z partnerami z krajów Unii Europejskiej i USA. Zagadnienia związane z importem i eksportem stanowią moją codzienność zawodową, podobnie jak przepisy unijne dotyczące importowanych towarów. Angażuję się pro bono w inicjatywy rozwojowe biorąc udział np. w programie mentoringowym w roli mentorki.

Jednym z moich głównych celów zawodowych jest wzmocnienie relacji handlowych Polski z krajami Unii Europejskiej oraz relacji transatlantyckich.

Powrót do listy kandydatów

#