Logo Koalicji Obywatelskiej

Lubuskie

Dorota Adamczak

Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Politechniki Zielonogórskiej i studiów podyplomowych z zakresu controllingu ukończonych na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Mieszka w Wilkanowie w gminie Świdnica, od 29 lat pracuje zawodowo w usługach publicznych. Dorota Adamczak aktywnie uczestniczy w lokalnych inicjatywach i działaniach społecznych, wspiera osoby potrzebujące i działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Wilkanowie. W wolnym czasie podróżuje i aktywnie spędza czasu z mężem Rafałem, lubi też pracę w ogrodzie oraz interesujące książki.

– Kandyduję do Sejmiku Województwa Lubuskiego, bo chcę zadbać o dostęp mieszkańców powiatu zielonogórskiego do służby zdrowia na wysokim poziomie. W małych gminach brakuje często ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej, co jest szczególnie dotkliwe zwłaszcza dla naszych seniorów. Czas to zmienić.

– W Sejmiku Województwa Lubuskiego podejmę także działania na rzecz rozwoju infrastruktury
w naszych gminach oraz ochrony środowiska naturalnego. Dobre drogi lokalne, świetlice, place piknikowe czy place zabaw to komfort życia dla naszych małych społeczności.

Powrót do listy kandydatów

#