Logo Koalicji Obywatelskiej

Mazowieckie

Anna Uzdowska-Gacek

Warszawianka, feministka, kocha zwierzęta, sport i przyrodę.

Członkini zarządu partii Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. Współzałożycielka obywatelskiego komitetu ustawodawczego Ratujmy Kobiety wprowadzającego pod obrady sejmu projektu liberalizujący prawo aborcyjne. Feministka, aktywistka działająca na rzecz praw kobiet i przeciwdziałania przemocy, walcząca o prawa mniejszości. Uczestniczka i współorganizatorka protestów i inicjatyw mających na celu zmianę prawa oraz świadomości społecznej.

Wolontariuszka warszawskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt Na Paluchu. Od kilku lat wyprowadza na spacery, pomaga w socjalizacji i uczestniczy w procesie adopcyjnym potrzebujących psów. Dobrostan wolnożyjących i bezdomnych zwierząt, poprawa warunków właścicielskich jest jednym z priorytetów podejmowanych działań.

Zawodowo i prywatnie związana ze sportem, jej wielką pasją jest wspinaczka i podróże.

Działa na rzecz rozwoju sportu dzieci i młodzieży i osób dorosłych. Infrastruktura sportowa, dostęp do zajęć, zielone przyjazne otoczenie dla mieszkańców miasta Warszawa przyjazna, otwarta, zielona. Warszawa dla wszystkich. To moja Warszawa. To moje Mazowsze. Po prostu Warszawa.

Powrót do listy kandydatów

#