Logo Koalicji Obywatelskiej

Wielkopolskie

Anna Świderska

Anna Świderska urodziła się 08.05.1977 w Elblągu. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku i uzyskała tytuł magistra w 2001 r. Jest absolwentką studiów podyplomowych z wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz informatyki. W czasie 6 letniego pobytu w Niemczech zdobyła wykształcenie w dziedzinie doradztwa żywieniowego i zdrowego trybu życia. 10 lat pracowała jako nauczyciel w szkole podstawowej.            

Od roku 2017 jest właścicielem i dyrektorem niepublicznego żłobka. Jest matką dwójki dzieci (córka Lena 11 lat i syn Antoni 18 lat).

Jest współzałożycielką Stowarzyszenia „Sport na Plus” zajmującego się wspieraniem edukacji i sportu wśród najmłodszych. Organizowała akcje, zajęcia oraz imprezy edukacyjne, sportowe oraz kulinarne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Wolontariuszka współpracująca z wieloma stowarzyszeniami i fundacjami na terenie Wielkopolski.  Uczestniczka protestu w obronie drzew w Wielkopolsce w miejscowości Suchy Las, uczestniczka protestów kobiet. Podczas pandemii jeżdżąc na rowerze rozwoziła maseczki do skrzynek seniorów.  Zapewniła miejsca bez opłat w swoim żłobku dla dzieci z rodzin ukraińskich uciekających przed wojną, które mogły bezpiecznie i w dobrej atmosferze spędzić czas, gdy ich rodzice szukali pracy i mieszkania.

Członkini Rady Krajowej Partii Zieloni.

Zdecydowała się na udział w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, ponieważ widzi jak wiele jest do zdobienia na rzecz poprawy życia społecznego, gospodarczego i ochrony środowiska.

Celem jaki zamierza osiągnąć poprzez cały wachlarz podjętych działań jest zdecydowana poprawa jakości życia całego społeczeństwa, które zdecydowanie zasługuje na czyste powietrze, zdrową żywność, wysoki poziom edukacji i ochrony zdrowia.

Powrót do listy kandydatów

#