Logo Koalicji Obywatelskiej

Wielkopolskie

Andrzej Włodyka

Od kilku lat jestem emerytem. Mimo, że mój wyuczony zawód to technik elektronik, swoje życie związałem ze służbą mundurową.

Ukończyłem Wyższą Szkołę Oficerską Policji i ponad 30 lat przepracowałem w strukturach tej formacji. By być na bieżąco z ciągle zmieniającymi się przepisami, systematycznie doskonaliłem wiedzę na kursach specjalistycznych z różnych dziedzin. Pracowałem w pionach dochodzeniowym, kryminalnym oraz prewencji. Służbę zakończyłem na stanowisku komendanta jednostki. Posiadam mocne podstawy znajomości prawa karnego, procesowego i administracyjnego. Potrafię czytać przepisy i stosować je zgodnie z zapisem. Jestem otwarty na zdobywanie nowej wiedzy i czerpię przyjemność z logicznie argumentowanych dyskusji.

Przez krótki czas prowadziłem firmę, co pozwoliło mi na własnej skórze poznać system fiskalny i problemy z jakimi borykają się przedsiębiorcy.

Jestem proekologiczny, uważam, że ekologią należy zająć się w sposób systemowy i odpowiedzialny, a nie promować pseudoekologiczne rozwiązania. Potrzebujemy silnego i spójnego systemu, który zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne. Obecne działania nie mają z tym nic wspólnego. Miałem możliwość poznać urządzenia produkujące energię w sposób ciągły z odnawialnych źródeł energii. Ekologiczne. Niezależne od kaprysów pogody. Jestem przeciwny popularnym obecnie działaniom, których twórcy szczycą się „czystym” podwórkiem, a jednocześnie nie przejmują problemami zepchniętymi poza kadr ich wystąpień. Ukryty problem nadal jest problemem. Dokonajmy zmian wspólnie!

Powrót do listy kandydatów

#