Logo Koalicji Obywatelskiej

Śląskie

Aleksandra Targosz-Bernaciak

Urodziła się i mieszka w Mysłowicach. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach, gdzie ukończyła Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki.
Od najmłodszych lat angażowała się w uczniowskie społeczności, rozpoczynając od przewodniczenia samorządowi klasowemu, poprzez bycie przewodniczącą szkoły, a kończąc jako przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice. Była Posłanką XIX kadencji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W czasach szkolnej aktywności brała udział w licznych projektach – między innymi jest absolwentką Młodzieżowej Akademii Lokalnych Liderów, była Ambasadorką „Ligii Młodych Wyborców”, angażowała się również jako wolontariuszka przy różnego rodzaju wydarzeniach.
Po zdanej maturze rozpoczęła studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, gdzie obroniła pracę licencjacką na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe. Magisterium z zarządzania uzyskała w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, gdzie ukończyła również studia podyplomowe.
W czasie studiów rozpoczęła pracę w Biurze Poselskim Posła na Sejm RP Wojciecha Króla, gdzie pracuje do dziś. Jak podkreśla, praca w biurze poselskim to szerokie spektrum działań, ale daje ona przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu z obywatelami, poznanie ich problemów oraz pomoc.
Decyzję o kandydowaniu po raz pierwszy podjęła w przekonaniu, że w samorządzie potrzeba młodych ludzi, którzy obok swojego doświadczenia, mogą wnieść nową perspektywę i świeże spojrzenie.

Powrót do listy kandydatów

#