KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla Pomorza Zachodniego


Wybory samorządowe przesądzą o kierunku rozwoju Pomorza Zachodniego w kolejnych latach.

My, mieszkańcy, zdecydujemy, czy przez następne pięć lat region nadal będzie się rozwijał, stając się coraz lepszym miejscem do życia, czy wręcz przeciwnie – stanie się areną destrukcji dotychczasowych dokonań i politycznej kłótni, co znamy z krajowych rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Kiedy przejmowaliśmy odpowiedzialność za Pomorze Zachodnie, region rozwijał się najwolniej w kraju, a bezrobocie sytuowało nas na niechlubnym 15. miejscu w rankingu regionów. Przez wiele lat konsekwentnie budowaliśmy atrakcyjność inwestycyjną, ściągaliśmy inwestorów, wspieraliśmy podnoszenie konkurencyjności rodzimych przedsiębiorców. Hasłem naszej poprzedniej kampanii było „Pomorze Zachodnie – cała naprzód”. I przyspieszyliśmy: w ostatnich czterech latach zachodniopomorskie stało się jednym z trzech, obok wielkopolskiego i małopolskiego, województw cechujących się najszybszym wzrostem PKB.

Poziom bezrobocia w naszym regionie jest obecnie najniższy od momentu powstania województwa zachodniopomorskiego, w dodatku spada najszybciej w Polsce. Już wiosną 2017 roku stopa bezrobocia spadła poniżej 10 procent – tak jak obiecywaliśmy cztery lata temu.

W kolejnych latach naszym celem jest zagwarantowanie, że będą powstawały lepsze miejsca pracy. Chcemy stwarzać większe możliwości nauki i rozwoju dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich wieku. Godna praca musi dawać bezpieczeństwo naszym rodzinom i być równoważona wszechstronną i powszechnie dostępną ofertą spędzania czasu wolnego. Wszyscy chcemy korzystać z uroków miejsca, w którym żyjemy.

Będziemy kontynuować zmiany w infrastrukturze, podnosić jakość usług publicznych, rozwijać gospodarkę i poprawiać warunki prowadzenia biznesu, za każdym razem stawiając sobie za cel uczynienie Pomorza Zachodniego przyjaznym portem dla mieszkańców i coraz liczniej przybywających do nas gości, zarówno turystów, jak i przedsiębiorców, do którego wielu będzie przybywać, ale nikt nie będzie chciał stąd wyjeżdżać na stałe.

Pomorze Zachodnie może być dobrym miejscem do życia zarówno w miastach, jak i na wsiach. Spełnimy oczekiwania aktywnych i ciekawych życia mieszkańców: zapewnimy im dostęp do kultury i wiele możliwości spędzania wolnego czasu.

Rozwijajmy to, co wspólnie już osiągnęliśmy. Do tego potrzebujemy Was – Waszej energii i Waszego poparcia.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla Pomorza Zachodniego

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności