KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla Warmii i Mazur


Przed nami najważniejsze wybory samorządowe po 1989 roku. Rozstrzygnie się w nich, czy nasze lokalne społeczności nadal będą mogły decydować o swoich sprawach. Dziś rządząca partia ignoruje głosy setek tysięcy mieszkańców w całym kraju, stopniowo ogranicza demokrację i samorządność. Rząd chce decydować nawet o tym, kto może być patronem ulic. Jeśli PiS wygra wybory, kolejni „Misiewicze” obsadzą kluczowe stanowiska w samo- rządach i będą dbać głównie o interes swój i swojej partii, a nie regionu. Czy naprawdę chcemy, żeby o przyszłości naszych miast i wsi decydowali tacy ludzie? Możemy temu zapobiec. Skorzystajmy z prawa głosu.

Przez ostatnie lata nasz region zmienił się na lepsze, staliśmy się silniejsi w wielu obszarach. Jeździmy po coraz lepszych drogach – krajowa „siódemka” jest już drogą ekspresową, dzięki czemu czas dojazdu do Warszawy czy Trójmiasta znacząco się skrócił i jazda stała bezpieczniejsza. Wyremontowaliśmy setki kilometrów dróg wojewódzkich i lokalnych. Z sukcesem przeprowadziliśmy skomplikowany projekt uruchomienia regionalnego lotniska; stale rosnąca liczba pasażerów świadczy o tym, jak bardzo było ono potrzebne. Dzięki milionom złotych z budżetu samorządu województwa zmodernizowaliśmy  szpitale powiatowe i wojewódzkie, wiele osób zdobyło nowe kwalifikacje zawodowe. Nie zapomnieliśmy o osobach wymagających opieki, dlatego w wybranych samorządach uruchomiliśmy pilotażowy w Polsce program pomocy starszym osobom – „SOS dla seniora”.

Rozwija się gospodarka – w ostatnich latach w regionie powstały tysiące nowych miejsc pracy. Warmińsko-mazurskie ugruntowało swoją pozycję na rynku meblarskim, z roku na rok coraz lepsze wyniki notuje też branża tury- styczna. Całe województwo jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestorów. Udowodniliśmy, że potrafimy mądrze i skutecznie korzystać z funduszy unijnych. Nie ma dziś w regionie gminy, która nie wybudowała przy pomocy programów wdrażanych przez samorząd województwa nowych dróg, chodników, ścieżek rowerowych, placów zabaw, boisk. My rozumiemy, jak działa Unia Europejska, i wierzymy, że miejsce Polski jest w Unii, a nie poza nią.

Jesteśmy przekonani, że silny samorząd to warunek dalszego rozwoju regionu. Platforma Obywatelska i .Nowoczesna proponują dokończenie decentralizacji państwa, by mieszkańcy i wybierani przez nich samorządowcy mogli w pełni decydować o najważniejszych sprawach.

Prosimy o Wasz głos, chcemy tę zmianę wprowadzić wspólnie z Wami.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla Warmii i Mazur

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności