KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla Podkarpacia


Drodzy Przyjaciele, mieszkańcy naszego województwa!

Bądźmy razem. Dla zaufania, normalności i przyzwoitości w życiu publicznym. Bądźmy razem z mieszkańcami i dla mieszkańców Podkarpacia, regionu, który nosimy w sercu i z którego chcemy być jeszcze bardziej dumni.

Już niebawem czeka nas podjęcie ważnej decyzji, która na kolejne lata zadecyduje o przyszłości naszego województwa, naszych miast, gmin i sołectw. Wynik wyborów samorządowych przesądzi o tym, czy region będzie się rozwijał tak, jak chcą tego mieszkańcy. Koalicja Obywatelska ma konkretny plan rozwoju województwa. W jego centrum jest człowiek. Chcemy przekonać młodych, żeby tu zostali, z naszym regionem wiązali przyszłość. Razem zbudujmy markę województwa – miejsca, w którym warto mieszkać, kształcić się, pracować, inwestować, prowadzić własną działalność gospodarczą; miejsca, w którym dobrze jest być i do którego dobrze jest wracać.

Stawiamy sobie ambitne cele na kolejne lata: nowe duże projekty infrastrukturalne oraz modernizację już istniejącej infrastruktury, która polepszy jakość życia mieszkańców. Będziemy troszczyć się o służbę zdrowia, szkoły i komunikację. Chcemy w pełni wykorzystać doświadczenie i kwalifikacje naszych mieszkańców w zdrowej gospodarce – bo taką właśnie gospodarkę będziemy budować w województwie podkarpackim. Przyjazna przestrzeń publiczna powinna być otwarta i bezpieczna dla różnych grup społecznych: osób starszych, osób z różną niepełnosprawnością, kobiet w ciąży, rodziców z małymi dziećmi czy osób z czasowymi ograniczeniami w poruszaniu się w wyniku kontuzji. Nasze otoczenie powinno być projektowane w taki sposób, aby bez konieczności modyfikacji w równym stopniu służy- ło całemu społeczeństwu. Jesteśmy też przekonani, że obowiązkiem samorządu jest podnoszenie jakości życia całej lokalnej społeczności. Tak samo ważna jest troska o seniorów i o ludzi młodych.

Chcemy razem z Wami budować Podkarpacie, bo tu jest nasz dom, nasza mała ojczyzna. Wierzymy, że dzięki aktywności wszystkich mieszkańców będziemy mogli zmodernizować nasz region. Stajemy przed Wami z dumą i wiarą w to, że możemy uczynić jeszcze więcej w budowaniu lepszego Podkarpacia. To wielkie wyzwanie dla nas wszystkich, ale pokazaliśmy już, także w samorządach, że budowanie i wspólne działanie prowadzi do dobrych efektów. Wiemy, co zrobić, żeby każda podkarpacka gmina, każdy powiat i każde miasto były dobrym miejscem do życia. Przedstawiamy nasz plan dla regionu i prosimy o Wasze poparcie, żeby razem z Wami ulepszać naszą małą ojczyznę.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla Podkarpacia

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności