KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla regionu opolskiego


Drodzy Mieszkańcy, przed Wami ważny moment. Zbliża się czas podjęcia decyzji, komu powierzyć przyszłość Waszej gminy, Waszego powiatu i regionu – całej Opolszczyzny!

Naszą pracę, zaangażowanie i poświęcenie na rzecz rozwoju widać na każdym kroku. Zwróćcie uwagę na symbol naszego województwa na pociągach i autobusach, wyremontowanych szkołach, nowoczesnym sprzęcie w Waszych szpitalach, uczelniach, instytucjach kultury, pomocy społecznej oraz przy wyremontowanych drogach. Pomagaliśmy Wam założyć firmy, zakupić innowacyjne maszyny i zdobyć nowe kompetencje, mimo ograniczonych środków wobec nieograniczonych wręcz potrzeb. Wszystkiego dokonaliśmy wspólnie, wzajemnie się słuchając i rozmawiając o tym, co ważne dla każdego z nas.

Niektórzy będą Was przekonywać, że to wszystko nie ma znaczenia, a rolą samorządu jest wykonywać polecenia centrali, która wie lepiej, czego potrzebuje każdy z nas. Pamiętamy z historii, że jedyna słuszna partia nigdy nie chce rozmawiać i słuchać, chce natomiast zabraniać oraz zakazywać, nakazując równocześnie, jak mamy postępować, a nawet myśleć.
Przed nami wyjątkowe zadanie: pokazać, jak wiele wspólnie możemy zrobić dla nas, naszych dzieci, naszych bliskich. Zamierzamy udowodnić populistom i demagogom, że samorząd jest naszą wspólną wartością, której nie da się zniszczyć jednym dekretem prezesa. Dlatego Platforma Obywatelska i .Nowoczesna tworzą Koalicję Obywatelską, łączącą sprawne działanie z myśleniem o przyszłości regionu.

Program „Opolskie Przyszłości” stworzyliśmy po rozpoznaniu oczekiwań ludzi tu mieszkających, pracujących i otwarcie myślących. Dzięki nim wiemy, że musimy jeszcze intensywniej wspierać przedsiębiorców, przedsiębiorczość i twórczość na każdym szczeblu edukacji oraz pracy zawodowej. Zwrócimy szczególną uwagę na seniorów i rodzinę, czystość środowiska oraz zdrowie, bo to wyraz naszej odpowiedzialności za to, co dla mieszkańców ważne. Nie zapomnimy o rozwoju kultury i sportu, a także Ochotniczych Straży Pożarnych. Budując drogi i wspierając kolej, stworzymy warunki do lepszej pracy, mieszkania i rozrywki, bo chcemy, by żyło się tu dostatniej, wygodniej, bezpieczniej i ciekawiej. Wszystkie ulepszenia przeprowadzimy w kulturze dialogu, by każdy czuł, że ma wpływ na zmiany zachodzące w regionie.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla regionu opolskiego

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności