KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla regionu lubelskiego


Drodzy Mieszkańcy Lubelszczyzny, jesienią 2018 roku odbędą się najważniejsze wybory samorządowe w historii Polski. Zadecydujemy w nich, czy chcemy Polski samorządnej i obywatelskiej, czy zgodzimy się na system scentralizowanego podporządkowania rządom z Warszawy. W tych wyborach rozstrzygnie się los naszych „małych ojczyzn”.

Platforma Obywatelska i .Nowoczesna zawsze wierzyły w samorządność. Przez ostatnie lata samorządy pokazały, że potrafią być dobrymi gospodarzami, sprawnie realizującymi powierzone im zadania we współpracy z lokalnymi społecznościami. Praktyka nauczyła nas, że udział obywateli w życiu samorządu jest bezwzględnie potrzebny. To dlatego w wielu miastach, powiatach i gminach wprowadziliśmy mechanizmy partycypacyjne, poddając wiele decyzji pod osąd obywateli lub wprost przekazując im uprawnienia decyzyjne – na przykład w ramach budżetów obywatelskich.

W kolejnych latach doświadczenie w zarządzaniu będzie potrzebne jak nigdy dotąd. Najbliższe cztery lata to czas intensywnego wydatkowania środków unijnych i finalizacji rozpoczętych dużych projektów inwestycyjnych. Do 2022 roku będą rozliczane pieniądze z obecnego budżetu Unii Europejskiej. W latach 2007–2013 udało się nam zdobyć dla Lubelszczyzny 27,13 miliarda złotych. Od roku 2014 trwa kolejna perspektywa, z szansą na realizację finansowania pieniędzmi z UE na kwotę ponad 40 miliardów złotych. Wiele wskazuje na to, że to może być ostatnia tak korzystna dla Polski i polskich regionów perspektywa finansowa. Tym bardziej nie możemy zmarnować szansy, jaką mamy dziś.

Chcemy silnej Lubelszczyzny, z dynamiczną stolicą województwa – Lublinem, będącym centrum administracyjnym, gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym dla całego regionu. Widzimy, jak Lublin z każdym rokiem coraz szybciej się rozwija i dołącza do grona liderów wśród polskich miast. Wierzymy, że równie szybko może rozwijać się cały nasz region, bo przecież Lubelszczyzna to nie tylko Lublin, ale także inne istotne ośrodki (Biała Podlaska, Chełm, Puławy, Zamość), ważne mniejsze miasta powiatowe (Biłgoraj, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Łęczna, Łuków, Opole Lubelskie, Parczew, Radzyń Podlaski, Ryki, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Włodawa) oraz 213 gmin.

Przedstawiamy dziś naszą wizję dalszego rozwoju regionu, nasz plan inwestycji i ulepszeń, które poprawią jakość życia wszystkich mieszkańców i stworzą solidną podstawę gospodarczą. Wiemy, co zrobić, żeby Lubelszczyzna nadal stawała się coraz piękniejszym regionem, chętnie odwiedzanym przez turystów z kraju i zagranicy.

Nasz projekt jest propozycją kompleksową, co nie znaczy, że zamkniętą. Przedstawiamy go Wam do oceny, wierząc, że wspólnie będziemy go modyfikować, stosownie do po- trzeb lokalnych społeczności.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla regionu lubelskiego

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności