KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla regionu łódzkiego


Szanowni Państwo, jesienne wybory do samorządów gmin, powiatów i województw mają ogromne znaczenie. Jeszcze nigdy stawka nie była tak wysoka. Wierzymy, że wspólnie obronimy polskie samorządy, tak mocno atakowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego każdy Wasz głos ma wielką wagę!

Dla Was i z Wami pracujemy przez ostatnie lata, zmieniając region w bardziej przyjazny, byście chcieli w nim zgodnie żyć i dla niego pracować. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z problemów, jakie występują w województwie, dotyczących bezpośrednio każdego z nas. Tak jak w ostatnich latach, będziemy je skutecznie rozwiązywać i im zapobiegać.

Nigdy nie mówiliśmy: my wiemy lepiej, macie nas słuchać. Nie tak rozumiemy politykę. Zamiast centralizować władzę i siłowo narzucać obywatelom jej założenia, chcemy się nią dzielić. Dlatego w ubiegłym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy w regionie budżet obywatelski. Chce- my systematycznie zwiększać jego pulę – w 2018 roku podnieśliśmy ją z pięciu do ośmiu milionów złotych, aby mieszkańcy mieli większy udział w zarządzaniu swoim regionem. Dla nas unijne pieniądze, które rozdzielamy w województwie już w drugiej perspektywie budżetowej, nie mają barw politycznych. Tak jak nie mają jej nowe miejsca pracy, zwiększenie eksportu czy rozwój działów badawczo-rozwojowych naszych przedsiębiorców.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla regionu łódzkiego

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności