KOALICJA OBYWATELSKA

Program dla Dolnego Śląska


„Samorządne Dolnośląskie” to nasza propozycja dla Dolnego Śląska. Mamy wizję regionu, w którym obywatele sami decydują o swojej małej ojczyźnie, bezpiecznego, dbającego o lepszy transport publiczny i lokalne drogi, udzielającego wsparcia słabszym i wspierającego lokalną przedsiębiorczość.

Bogactwo Dolnego Śląska to jego mieszkańcy, ich energia, kreatywność i solidarność. To także unikalne położenie. Pasmo Sudetów, Bory Dolnośląskie, urokliwe miasteczka o historii sięgającej średniowiecza i ponadtysiącletni Wrocław czynią nasz region jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

Przez ostatnie lata nasza praca w samorządzie koncentrowała się na poprawie warunków życia Dolnoślązaków. Nasz region bardzo się zmienił – na lepsze. Wrocław jest jednym z najatrakcyjniejszych dla inwestorów miast w Europie. Razem z powiatami wprowadziliśmy Program Modernizacji Kształcenia Zawodowego. Wspieraliśmy tworzenie miejsc pracy, utworzyliśmy spółkę Koleje Dolnośląskie, dysponującą nowoczesnym taborem. Zmodernizowaliśmy wiele dolnośląskich dróg, przywróciliśmy blask zabytkom, zbudowaliśmy „Orliki” i Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu, z pieniędzy regionu zmodernizowaliśmy wiele placówek opieki zdrowia w całym województwie.

Dolny Śląsk to miejsce, w którym chcemy mieszkać i które chcemy rozwijać dla kolejnych pokoleń. Chcemy, by mieszkańcy Dolnego Śląska mieli satysfakcję z rozwoju swojego regionu, z uwzględniania ich oczekiwań i aspiracji. Zbliżające się wybory samorządowe zadecydują, czy to się uda. To w tych wyborach rozstrzygnie się, czy nasz region będzie się rozwijał tak, jak chcą tego mieszkańcy, czy będzie centralnie sterowany z Warszawy.

Platforma Obywatelska i .Nowoczesna chcą wzmacniać samorządność i oddać więcej władzy w ręce obywateli. Proponujemy reformy, których celem jest ograniczenie wpływu centralnych urzędów na lokalne sprawy. Ich kompetencje przekażemy na szczebel samorządowy: gminom, powiatom i sejmikom. Tam dojrzewają najlepsze decyzje, tam głos mieszkańców najlepiej słychać.

Mamy dobry plan dla Dolnego Śląska. Wiemy, jak wykorzystać jego potencjał i zagwarantować dobre warunki życia wszystkim mieszkańcom. Zapraszamy do lektury naszych propozycji.

Zagłosuj na Koalicję Obywatelską

Koalicja Obywatelska to porozumienia Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych inicjatyw społecznych i politycznych w skali całego kraju.

We wszystkich sejmikach wojewódzkich wystawiamy silne listy, które zagwarantują obronę samorządności przed centralizmem PiS.

Koalicja Obywatelska to także wspólni kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz radnych na wielu szczeblach samorządu terytorialnego.

Poznaj program Koalicji Obywatelskiej dla Dolnego Śląska

Programy regionalne

Wybierz region, aby poznać program Koalicji Obywatelskiej - powstałej ze współpracy Platformy Obywatelskiej, .Nowoczesnej i wielu innych środowisk społęcznych i politycznych - dla twojego regionu.

Wolontariusze Wolnych Wyborów

Poszukujemy osób, które w najbliższych wyborach samorządowych gotowe są:

  • pracować w komisjach wyborczych,
  • być mężami zaufania
  • być obserwatorami przy komisjach wyborczych
  • zbierać i przekazywać Wolontariuszom Wolnych Wyborów wyniki głosowania z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych na terenie danego województwa.

Polecane:Materiał sfinansowany ze środków KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Koalicyjny Komitet Wyborczy
Platforma.Nowoczesna
Koalicja Obywatelska

ul. Wiejska 12a
00-490 Warszawa

tel. (22) 635-78-79
fax. (22) 635-76-41

email. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Polityka prywatności